تبلیغات
هواداران فوتبال اراک - H.F.A - درد و دل خودمانی با خودمان
هواداران فوتبال اراک - H.F.A
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگ


باز بودن نظرات به منزله تائید مطلب ارائه شده از سوی كاربران عزیز نمی باشد. خواهشمند است در جهت تكریم افراد از توهین و تهمت افترا و... در نظرات به اشخاص حقیقی و حقوقی اجتناب نموده تا با ایجاد محیطی صمیمی، در جهت پیشرفت فوتبال شهرمان سهیم باشیم.

با تشكر

مدیر وبلاگ : محمد
درد و دل خودمانی با خودمان
 
سالها پیش كه با خرید امتیاز یك تیم شهرستانی ، شهر ما نیز صاحب یك تیم لیگ یكی شد ، خیل عظیم دوست داران ورزش و فوتبال در اراك امیدوار به حضور در سطح اول فوتبال كشور شدند . صنایع اولین نامی بود كه تیمی از شهر اراك را به شكل حرفه ای وارد دنیای فوتبال ایران كرد . قطعا جوانان دیروز به یاد دارند كه تاریخ فوتبال كشورمان در سالهای قبل تر نیز شاهد حضور اراكی ها در میادین كشوری معتبر با نام هایی همچون گسترش و پاس نیز بوده است ، اما به هر حال فوتبال در گذشته به عشق ، غیرت و تلاش برای شادی هواداران خلاصه میشد و پول و مسائل مالی نقشی بسیار جزئی در این رشته جذاب جهانی بازی می كرند.

تیم فوتبال صنایع اراك كه حدود 14 سال پیش با همت تنی چند از مسئولین وقت در شهرمان شكل گرفت ، اراك را به نوعی وارد دنیای حرفه ای فوتبال كرد . در این دنیای حرفه ای پول و مسائل مالی دیگر نقش جزئی ایفاء نمی كردند بلكه در اصل همه چیز در این دنیا فقط به مسائل مالی ختم می شد . در این 14 سال خیلی ها آمدند و رفتند . نام تیم شهرمان بارها تغییر كرد .
 
لطفا به ادامه مطلب بروید...
یك بار شهرداری یك بار همیاری گاهی شن سا گاهی آلومینیوم و مجدد این دور باطل تكرار و تكرار شد .

در این 14 سال از نظر ورزشی گاهی رشد ولی اكثر مواقع افت داشتیم . اما تا دلتان بخواهد در این مدت دستاوردهای غیر ورزشی داشتیم . برای مثال عده زیادی از ما هواداران طی این سالها با هزاران امید و آرزو به فرا رسیدن روزی كه بتوانیم آقایی شهر خود در سطح اول فوتبال كشور را ببینیم ، آرزوهای خود را به باد رفته و موهای سیاه سرمان را سفید شده و گرد میانسالی بر چهره نشسته و .... را دیدیم . به راستی چه كالایی مهمتر از زمان و با ارزشتر از وقت و عمر محدودمان برای آدمی روی این كره خاكی وجود دارد ؟

قطعا شنیده ایم كه بزرگان نقل كرده اند كه تا زنده اید و جوان هستید ، تلاش كنید و توشه راه جمع نمایید تا در ادامه زندگی از این توشه بهره جویید . خوب برای من و دوستانی كه میشناختم این 14 سال توشه ای جز حسرت و اندوه و نرسیدن به آرزوهای زیبای جوانیمان ، چیزی نصیبمان نشد . چون ما عاشق شهر و مردم شهرمان بودیم و طی این 14 سال سال بذون توجه به پست و مقام ، بدون وارد شدن به جریانات خاص ، فقط و فقط برای دیدن موفقیت شهرمان رهسپار میدانگاه رقابت تیم محبوبمان میشدیم .

بسیاری دیگر بودند افرادی كه در این 14 سال در كنار این تیم بودند و زندگی كردند و صاحب درآمد شدند و به موفقیت های بیشماری دست یافتند . بله در این دنیای حرفه ای كه مسائل مالی مهمترین اولویت تیم داری می باشد قطعا باید حقوق و مزایا جایگاه بالایی داشته باشد . حال كه مجال كافی برای بازگویی بسیاری از مسائل نیست با خودم در گوشه ای از خلوتم درد و دل می كنم و حرف های خودمانی خودم را برای روح خسته ام باز گو می كنم شاید مرحمی باشد از زخمی كه در این 14 سال روح من و بسیاری از مردم ورزش دوست شهرم را آزرده تر از پیش كرده است .

با خودم می گویم قطعا خدایی هست كه آگاه بر همه امور و بیننده تر از همه بیناها و می بیند آنچه كه من نمیبینم . خدایی هست كه هم اكنون درد و دل مرا بشنود . او صبری مثال زدنی ولی شاید روزی فرا رسد كه صبرش پایانی باشد بر دردهای ما . بله دلم گرفته از خیلی از مسائل . دلم گرفته از شنیدن خبر های ناگوار . دلم شكسته از شنیدن خبر شهادت پاك ترین انسانهای خدا در سرزمین منا . دلم شكسته از شنیدن خبر شهادت شیعیان مظلوم سوریه ، عراق ،‌یمن و ..... این دردها درد كوچكی نیست حتی برای سنگدلترین آدمهای روی زمین . نمی دانم چه زمانی صبر خداوند مهربانم در برابر این خیانت ها و این ظلم ها به پایان میرسد . امیدوارم زود باشد . خیلی زود .

بسیاری از خانواده های شهرم را میشناسم كه به دلیل شرایط نا مناسب اقتصادی بعضی از صنایع ، نان آور خانواده آنها بیكار شده اند . نیازی به گفتن نیست . فقط این را می دانم كه ای كاش برخی مدیران به معنای واقعی به دستور رهبری عزیزمان عمل نمایند و اقتصاد مقاومتی را به بهترین شكل پیاده سازی نمایند كه بی شك گره گشای بسیاری از مسائل خواهد بود .

در این شرایط سخت یكی از مهمترین صنایع شهرم سال گذشته وارد میدان حمایت همه جانبه از ورزش این دیار شد . با هر نیتی كه این اتفاق افتاد باید نیمه پر لیوان را دید و تشكر كرد از مسئولین وقت كه همه تلاششان را كردند تا تیم لیگ دویی شهرمان با اقتدار قهرمان شده و جواز حضور در لیگ دسته اول كشور را به همشهریان هدیه نماید . اما چه شد كه به یك باره اینچنین شادی شكل گرفته به لبخند تلخ امروز تبدیل شد ؟

در این فصل از مجموع 16 تیم لیگ برتری 20 تیم لیگ دسته اولی و 36 تیم لیگ دسته دومی ، تیم فوتبال شهر ما بعد از تیم های سپاهان و ذوب آهن ، سومین تیمی بود كه نسبت به عقد قرارداد با بزیكنان مد نظرش و تشكیل اردوهای آماده سازی پرداخت . این مهم اولین بار در تاریخ فوتبال اراك و حتیا دنیا بود كه اتفاق میافتاد . به خوبی به یاد دارم در طی سالهای گذشته وقتی در انتهای فصل تیم به سختی از سقوط رهایی میافت ، مدیران و مربیان و كارشناسان ورزشی شهرم اعتقاد داشتند مهمترین دلیل عدم نتیجه گیری این بوده كه تیم ما در هفته آخر تعطیلات بسته شده است بنابراین نتوانسته دوران مهم بدنسازی و اردوهای پیش فصل و بازیكنان خوب لیگ را جذب كند .

اما در این فصل كه همه چیز خوب شروع شد . سومین تیم كشور بودیم كه از دو ماه قبل از شروع مسابقات به اردو رفتیم . به گفته كارشناسان بهترین بازیكنان موجود را جذب كردیم . بازیكنانی همچون عرب - كاردوست - سلیمانی و اسلامی كه همگی نیازی به بیان رزومه كاری ندارند . از طرفی ما تیم قهرمان لیگ دو بودیم . امسال با كلی روحیه راهی مسابقات لیگ یك شدیم . فراموش نكنیم در تركیب امسال تیم ما دو تن از بهترین مهاجمان فصل پیش لیگ دو در كنار هم قرار بود حضور داشته باشند . مولایی دومین گل زن لیگ دو فصل پیش و میرجوان آقای گل فصل پیش لیگ دو این بار همزمان كنار هم در تیم ما قرار بود خط حمله آتشینی را شكل دهند كه لرزه بر اندام همه حریفان بیاندازد . پس چرا تیم محبوب شهرمان امروز چنین نتایج دور از ذهنی را رقم میزند و باعث آزرده خاطر شدن دل هزاران هوادار این تیم می شود .

احساس می كنم گوش شنوایی نیست كه حرف دل نه كارشناسان بلكه هوادارن را بشنود . ولی باید گفت و به این مهم ایمان داشت كه قطعا صبر خداوند متعال حدی دارد و شاید روزی برسد كه دیگر برای جبران دیر باشد . من هوادار وقتی میشنوم كه برخی از دوستان مشكلات مالی را بهانه ای برای عدم نتیجه گرفتن تیم می دانند ، واقعا دچار دوگانگی می شوم . برخی از كاركنان كارخانجات شاید ماه ها باشد حقوقی دریافت نكرده باشند اما با جان و دل كار می كنند تا بلكه همین لقه نان را از دست ندهند . در عجبم كه چطور در حالی كه فقط 3 هفته از شروع یك سال حرفه ای برای بازیكنانی كه خداروشكر همگی از لحاظ مالی دچار مشكلات بحرانی نیستند ، میگذرد اما مسئولین می گویند مشكلات مالی را مهمترین دلیل برای عدم نتیجه گیری می دانند .

قطعا وقتی قراردادی بسته میشود باید به ان عمل نمود . بله باشگاه موظف بوده تا قبل از هفته اول 30 درصد پرداختی به بازیكنان داشته باشد تا آنها با انگیزه دوچندان زقابت ها را آغاز نمایند و این دریافتی هم حق آنهاست و باید پرداخت شوم . اما قطعا بازیكنان هم وظایفی دارند و چنانچه موفق به انجام آن وظایف نشوند باید با آنها مطابق قانون برخورد شود . خوب این نتایج كه تا كنون رقم خورده باعث می شود عملكرد فنی تیم نمره بسیار كمی را بگیرد .

اما حال كه مشكلات مالی كمتر شده چرا باز تیم نتیجه نمیگیرد ؟؟؟؟؟ بنده به عنوان یك شهروند ساده علاقمند به شهر و مردم شهر و تیم فوتبال شهرم دلایلی شخصی داشته كه با خودم بارهای تكرار كرده ام تا به صحت و راستی آنها پی ببرم .....

با خودم می گویم چه دلیل داشت كه تركیب تیم با شخصیت و هم دل و با انگیزه و از لحاظ فنی به مراتب بالاتر از امسال فصل پیش به این شدت دست خورده شود ؟ خیبر خرم آباد كه فصل پیش به عنوان تیم سوم لیگ دو راهی لیگ یك شد ، فقط چهار تغییر را نسبت به فصل پیش داشت و مهمتر اینكه سرمربی با دانش خود را محكم حفظ نمود . آیا سرمربی مهمترین ركن فنی باشگاه نیست ؟؟؟؟

با خودم می گویم آیا بازیكنان پا سن گذاشته یا بازیكنان لیگ برتری فصل پیش كه به هر دلیلی لیگ یك و اراك را برای ادامه دوران حرفه ای خود انتخاب كرده اند ، آیا انگیزه های فراوانی كه در فصول پیش داشته اند را حالا باز هم دارند ؟؟؟؟

با خودم می گویم صداقت در بیان مشكلات پیش رو با هوادارن مهمترین ابزار برای رسیدن به موفقیت است . آیا وقت آن نرسیده كه بجای مقصر دانستن داور و بد شانسی و مشكلات مالی ، یك كمی هم ایرادات خود را ببینیم ؟؟؟؟

با خودم می گویم چرا فصل پیش از مجموع 5 دیداری كه با خیبر خرم آباد داشتید 4 بازی برده و یك بازی را واگذار كردیم ولی امسال تیم ما اینقدر بی انگیزه سنگین و خسته و بدون برنامه ذر خرم آباد بازی كرد و بازی را واگذار كرد ؟؟؟؟


همه این حرف ها را به خودم می گویم و می گویم . اما چیزی كه دلم را به درد میاورد این است كه برخی از دوستان در مكان های مختلف شمشیر را از رو بسته اند و فقط حمایت یك جانبه می كنند و وقتی كسی انتقاد می كند با بدترین لحن پاسخ داده و طرف مقابل را وادار به سكوت می كنند .

دوستان عقیده دارند كه لیگ امسال 38 هفته ای می باشد و باید حمایت كرد تا هفته آخر . اما سر صحبت من با این دوستان است . برادران من وثتی با چشم خودمان میبینیم تیمی كه در بهترین شرایط ممكن اردوهای پیش فصل خود را آغاز كرده و بهترین بازیكنان لیگ یك را در اختیار دارد چرا اینگونه در خرم آباد بازی می كند و چرا نتایجی به این ضعیفی تا كنون گرفته است . چرا در یك دیدار داخل خانه ابتدا 3 گل می خورد تا بعد مجبور شود با هر سختی شده این سه گل را جبران كند .

آیا وقتی تیمی در خانه 3 گل می خورد و بعد بازی به تساوی میرسد ، این یك افتخار بزرگ است؟؟؟

آیا فجر سپاسی مشكل مالی نداشته ؟؟؟ این تیم خوب و بالای جدولی لیگ یك هم از لحاظ مالی به مشكل خورده و یك هفته بازیكنانش اعتصاب كرده بودند . تیم داماش هم كه دو برد در كارنامه خود دارد نیز این هفته به دلیل مسائل مالی بازی نكرد . تیم های دیگر نیز به همین شكل . حتی پرسپولیس و استقلال بزرگ هم همینطور

پس بیاییم با هم صادق باشیم . مسائل مالی به حق مشكل ساز شده است اما این همه مشكل نیست . آیا وقت آن نرسیده اندكی هم كارهای خودمان و عملكرد خودمان را آنالیز و تجزیه و تحلیل كنیم ؟؟؟

آیا بهتر نیست دوستان بجای دست گرفتن بوق و دمیدن در ساز هواداری از جریانات خاص ، كمی هم مسائل شخصی را كنار گذاشته و مصفانه بنگرند به خدایی كه در آن بالا ناظر بر اعمال و نییات و اهداف ماست ؟؟؟؟

به راستی اندكی فكر و تامل بر رفتار و عملكرد خودمان قطعا می تواند در ادامه راه زمینه موفقیت را بیشتر فراهم كند تا گرفتن ایرادات از زمین و هوا و داور و هوداران ساده دل عاشق


دست علی به همراهتان


نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
علیرضا ا
سه شنبه هفتم مهر 1394
پنجشنبه نهم مهر 1394 15:01
ممنونم حرف دل مان را زدی
سه شنبه هفتم مهر 1394 19:25
اینها واقعیت دارد ولی باید دید آیا اراده ای برای درست كردن وضع وجود دارد یا خیر ؟
سه شنبه هفتم مهر 1394 18:14
احسنت
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.
پیوند روزانه
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی